MEKLĒŠANA

PROGNOZES

DISKUSIJAS

PARTNERI

OK Reģistrēties

F1: Pirmos testus ar labāko laiku noslēdz Alonso

Juris Dargēvičs, www.f1.lv
03. Februāris 2010 22:13

Lasīt komentārus (29)
Drukas versija
Foto: EPA/LETA

Šodien Valensijas trasē Spānijā tika aizvadīta F1 testu braucienu pirmās kārtas trešā un noslēdzošā diena. Ātrāko apļa laiku uzrādīja bijušais čempions Fernando Alonso, kurš šodien debitēja pie Ferrari formulas stūres un sasniedza šīs nedēļas labāko rezultātu.

Aktuāli

F1: Testi Heresā
10.Feb Pirmā testu diena ...
11.Feb Otrā testu diena ...
12.Feb Trešā testu diena ...
13.Feb Ceturtā testu diena ...

Pirmās divas dienas jauno Ferrari F10 formulu iemēģināja Felipe Masa, bet šodien bija Alonso kārta sēsties pie mašīnas stūres. Jau dažu pirmo stundu laikā viņš ne tikai pierada pie šīs mašīnas, bet pat pārspēja Masas sasniegto šīs nedēļas rekordu, ko vēlāk uzlaboja līdz 1:11.470. Iznākumā Alonso savu labāko apli nobrauca par 0.252 sekundēm ātrāk kā Masa, kurš bija ātrākais pilots gan pirmdien, gan otrdien.

Jau trešo dienu pēc kārtas otro ātrāko apli uzrādīja Sauber komanda, kuras sastāvā šodien atkal pie C29 stūres sēdās testu pieredzes bagātais Pedro de la Rosa. Ņemot vērā to, ka komanda ir zaudējusi BMW atbalstu un arī sūdzas par sponsoru trūkumu, ziemā konstruēto mašīnu ātrums ir patiesi pārsteidzošs. Tomēr De la Rosa bija par 0.624 sekundēm lēnāks nekā viņa tautietis Alonso.

Pirmo pilno testu dienu Mercedes sastāvā šodien aizvadīja Mihaels Šūmahers un vācietis uzrādīja trešo labāko laiku, zaudējot Alonso mazāk par sekundi. Tiek ziņots, ka W01 mašīna vēl nav apgādāta ar 2010. gada difuzoru un  priekšējo antispārnu, taču Šūmahers aiz sevis atstāja četrus citus braucējus, lai arī testus beidza stundu ātrāk kā plānots, jo mašīnai radās problēmas ar hidrauliku.

Toro Rosso komanda pirmās divas dienas bija lēnākā, taču šodien Sebatiana Buemi vietā jaunajā STR5 formulā iesēdās Haime Algersuari un uzrādīja ceturto labāko rezultātu. Spānis aiz sevis atstāja pat pagājušās sezonas čempionu Džensonu Batonu, kurš pirmo reizi izmēģināja McLaren MP4-25 formulu, taču bija gandrīz pusotru sekundi lēnāks nekā Alonso. Noteikti gribas uzteikt krievu braucēju Vitāliju Petrovu, kurš aizvadīja savu pirmo dienu pie F1 mašīnas stūres. Renault pilots bija tikai mazliet lēnāks par čempionu Batonu un aiz sevis atstāja Niko Hilkenbergu no Williams, kurš dienas sākumā piedzīvoja sadursmi ar De la Rosu.

Valensijas testu trešā diena (03.02.2010)

Vieta Pilots Komanda Laiks Apļi
1. Fernando Alonso Ferrari 1:11.470 127
2. Pedro de la Rosa Sauber +0.624 80
3. Michael Schumacher Mercedes  +0.968 82
4. Jaime Alguersuari Toro Rosso +1.106 97
5. Jenson Button McLaren +1.481 82
6. Vitaly Petrov Renault +1.627 75
7. Nico Hulkenberg Williams +2.199 126

Komentāri

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji

Reģistrēties

Citi jaunumi

  • 09. feb [13:36] F1: Vilnēvs stāsies Petrova vietā Renault? (0) Krievijas sapnis par pirmo pilotu F1 varētu tā arī nerealizēties. Kļuvis zināms, ka Vitālijs Petrova tēvs tomēr varētu nesagādāt visus 15 miljonus eiro, kas jāmaksā par vietu Renault komandā un viņa vietā jau gatavi stāties Žaks Vilnēvs un Kristians Klīns.
  • 09. feb [11:41] F1: Force India izrāda jauno VMJ-03 modeli (4) Dienu pirms F1 testu otrās kārtas sākšanās Force India komanda prezentējusi savu jauno automašīnu VMJ-03. Lai arī šis modelis ir iepriekšējā gada mašīnas turpinājums, komanda sola, ka šosezon tas būs spējīgs uzrādīt labus rezultātus ne tikai ātrajās trasēs.
  • 09. feb [10:17] F1: Komandas drīkstēs bez soda izlaist trīs posmus (10) FIA prezidents Žans Tods apstiprinājis nesen izskanējušās runas, ka F1 komandām jaunajā sezonā varētu tikt dota iespēja izlaist trīs sacīkstes, par to nesaņemot nekādu sodu. Zināms, ka dažām jaunajām komandām varētu būt problēmas pilnvērtīgi sagatavoties pirmajām sezonas sacīkstēm Bahreinā.
  • 03. feb [14:23] F1: Alonso uzstāda nedēļas rekordu Valensijā (97) Ar lielisku sniegumu šodien Ferrari komandas sastāvā debitēja divkārtējais F1 čempions Fernando Alonso. Lai gan spānis jauno F10 pilotēja pirmo reizi mūžā, viņam ātri izdevās pārspēt sava komandas biedra Felipes Masas dienu iepriekš uzstādīto šīs nedēļas Valensijas trases rekordu.
  • 03. feb [14:01] F1: Virgin komanda prezentē savu pirmo mašīnu (23) Virgin Racing šodien kļuva par pirmo no jaunajām F1 komandām, kas prezentējusi savu jauno mašīnu. Lai gan sākotnēji iecerētā tiešraide internetā nenotika un nācās aprobežoties ar VR-01 modeļa fotogrāfiju izplatīšanu presei, jaunā mašīna sagādā labu pirmo iespaidu, sevišķi skaistā sarkanmelnā krāsojuma dēļ.
  • 03. feb [11:30] F1: Stefan komanda nolīgusi Kazuki Nakadžimu (24) Serbu komanda Stefan GP izrāda arvien lielāku apņemšanos jau šogad stāties uz starta F1 čempionātā un paziņojusi, ka sūtīs savu ekipējumu uz sezonas pirmajām sacīkstēm, kas martā notiks Bahreinā. Šomēnes komandai paredzēti testi Portugālē un viens no tās pilotiem būs japānis Kazuki Nakadžima.